problemy z Uturbioną CR-ka.. Pytania

Posty: 20   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
oooo :O
 

problemy z Uturbioną CR-ka.. Pytania

przez oooo :O » 2010-07-01, 15:35

Siemanko mam do was w sumie 2 pytania na które chciałbym usłyszeć w miarę konkretne odpowiedzi :razz: Posiadam CR-ke uturbiona od niedawna wiec nie znam sie jeszcze dokładnie na problemach związanych z uturbioną niunia i mam 2 problemy albo mi sie moze tak wydaje bo przy turbie jest to normalne...

1. Gdzieś do cholery ucieka mi olej? Turbina zero dymienia! z wydechu żaden dymek nie poleci czy wysokie czy niskie obroty jest elegancko, dzisiaj sprawdziłem ją całą od dołu na kanale i nigdzie za cholerę nic nie cieknie, ani z pod miski olejowej, ani z podkładki pod filtr, ani z głowicy, ani z turbiny wiec do cholery gdzie sie podziewa olej? na 1000km musiałem dolać 0,4L oleju??? :nieok:

2. Mialem problem z MBC bo mimo ze miałem furę ustawiona na 0,5 bara to pompowało do max 0,4 i zaraz potem spadało na jakies 0,2 i tam juz tak zostawało. Pogadałem z kumplem co ma Civika na turbie tyle tylko ze u niego jest 1,3 bara. Powiedział ze zmienia MBC bo jego daje rade do 1 bara i objawy sa takie same jak u mnie. wymienił wiec on swoje MBC i elegancko dmucha mu te 1,3 bara za to ja wsadziłem to jego mbc (bo powiedział ze jak mam 0,5-0,6 bara to da rade spokojnie) i powoli starałem sie je wkręcać zeby zwiększać doładowanie... Wkręciłem delikatnie bylo 0,2bara i trzymało elegancko na każdym biegu, podkręciłem wiec bardziej (zaledwie 2 obroty) i juz dmucha az 0,6 bara i trzyma na kazdym biegu! pomyślałem ze az tyle nie chce tylko z jakieś 0,4 max 0,5 wiec odkręciłem o pol i znowu 0,2 wkręciłem z powrotem o ćwierć obrotu i z powrotem jest 0,6 :nieok: Czy to wina MBC ze nie da sie tego dobrze ustawić czy moze coś u mnie nie ok? Zainwestować i kupić nowe MBC czy to nie to?


zekam na pomocC
:poklony: :poklony: :poklony: Daje pomogł :razz:


POZDROWKI :ok:

Avatar użytkownika
przema72
Forumowicz
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 2006-12-08, 08:19
Lokalizacja: Włoszczowa

przez przema72 » 2010-07-01, 15:53

zainwestowac i kupic nowe mbc , ponieważ twój zawór to nie mbc tylko pneumatyczny zawor z dławieniem , i dziala zupelnie inaczej niz mbc

ponieważ twój zawór reguluje ilość przepływajacego powietrza w litrach/h a mbc reguluje ciśnienie

prosze oto wyjasnienie a zarazem rozwiązanie probelmu

oooo :O
 

przez oooo :O » 2010-07-01, 16:14

no ale teraz to co mam od tego kumpla to jest MBC i wlasnie tak to wyglada jak pisalem wyzej. pytanie tylko czy to wina tego ze to MBC moze byc do dupy i dlatego tak sie dzieje?

Cos takiego mam teraz:

Avatar użytkownika
przema72
Forumowicz
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 2006-12-08, 08:19
Lokalizacja: Włoszczowa

przez przema72 » 2010-07-01, 16:26

moze jest to neikompletny zawór , bo mbc jest kilka typów

zwykly mbc ma wejscie / wyjscie i maly otwór ktorym ucieka nadmiar cisnienia

jesli ma tylko wyjscie i wejscie to do niego powinien byc dodatkowy zaworek

oooo :O
 

przez oooo :O » 2010-07-01, 16:43

ma tylko wejście i wyjście. czyli jest to teoretycznie to samo co miałem wcześniej... czyli nie można tego by uznać za MBC i lepszy rezultat da np to? http://allegro.pl/item1103401907_mbc_ma ... ic_pl.html nic innego na alledrogo nie znalazłem co mogłoby mieć wejście wyjście i ta dziurka do spuszczania nadciśnienia.. to jest to DOBRE MBC?

Avatar użytkownika
przema72
Forumowicz
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 2006-12-08, 08:19
Lokalizacja: Włoszczowa

przez przema72 » 2010-07-01, 16:55

no wiec kup ten co ci pokazywałem od fmic

natomiast kompletny twój zestaw powinien być taki
http://image.made-in-china.com/2f0j00qM ... er-003.jpg


lub w środku masz go już zintegrowanego , ale w takim wypadku powinnes mieć malutka dziurkę tak ja na rysunku poniżej , dolny króciec po lewej stronie ma malutki kanalik/ dziurkę
http://img407.imageshack.us/i/mbc1fg0.jpg/

na rysuknku tak jakbym widzial jednak u ciebie ten kanalik , te typy zaworkow z dodatkowa kulka i sprezynka sa lepsze na wieksze doladowania ale musza byc idealnie czyste , bo gdy kulka lub sprezynka lekko nawet sie przycina lub klei do oleju wewnatrz , w wfekcie sa wlasnie takie skoki cisnienia

u ciebie na softa lepiej zastosuj zwykly od fmic

oooo :O
 

przez oooo :O » 2010-07-01, 21:35

czyli w tym co teraz mam występuje to o czym mówi producent na tej aukcji o tym swoim MBC? "Jest to zawór typu bleed nieposiadający sprężynki i kulki (które często mają tendencje do zacinania się, a także na wyższych biegach powodują niebezpieczny efekt overboostu)."
http://allegro.pl/item1103401907_mbc_ma ... ic_pl.html i po zakupie tego właśnie zaworu od FIMC który nie ma tej właśnie sprężynki i kulki będzie dobrze? P.s masz moze jakeis pomysly co do pierwszego pytania? :poklony:

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9534
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2010-07-01, 22:45

no to dobry masz, tylko moze niesprawny do konca, wez no go rozkrec i pokaz kotku co masz w srodku,

otwor ma byc w nim ale minimalny, wez jednym paluchem zatkaj wylot a w drugi dmuchaj, a potem zamien stronami, w jednym koncu jak dmuchasz powinno byc slychac uchodzace powietrze..jak uchodzi znaczy ze rabotajet
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
kukus
Forumowicz
 
Posty: 1667
Dołączył(a): 2004-12-08, 20:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

przez kukus » 2010-07-02, 10:55

mi z rok temu zatkala sie dziurka w MBC mimo iz wydawalo mi sie ze i tak za duza zrobilem (HomeMade). Nazbieralo sie tlustosci ktore z czasem w polaczeniu z syfem zrobily czopek :)
"Był CRX - jest Subaru, lecz jednak sentyment w sercu zostaje..." - Ptasior

oooo :O
 

przez oooo :O » 2010-07-02, 14:28

No nic... zamówiłem narazie te MBC z linka. Niby nie ma właśnie tego mechanizmu zacinającego sie :( zobaczymy czy podziała. ale czy ma ktos jakieś pomysły na moje pierwsze pytanie?

Avatar użytkownika
mr073k
Forumowicz
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2009-01-25, 19:48
Lokalizacja: Barczewko k.Olsztyna

przez mr073k » 2010-07-02, 14:54

nie musi Ci kopcic na niebiesko, moze kopcic na bialo, i tez moze byc to obiaw spalanego oleju. albo mocno Ci odparowywuje olej, albo przelewa sie gdzies odma, i nagle spala, czego nei widzisz, bo dajesz po zaworach w zakrecie, i nie widzisz co sie dzieje za toba

oooo :O
 

przez oooo :O » 2010-07-02, 16:32

szefie ale nawet nagrałem sobie filmik zeby zobaczyć czy mi kopci i nic, no mam filtr na odmie no bo nie mam gdzie go podpiąć przecież jak mam turbo :nieok: ale to mozliwe zeby az tyle go odparowywalo przez ta odme?

mokun
Forumowicz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 2008-09-28, 19:35
Lokalizacja: WROCŁAW

przez mokun » 2010-07-04, 02:24

Koledzy nie chcial bym zakladac nowego tematu poniewaz moj problem moze miec tez jakis zwiazek z tym tematem. Otoz mam dolozona turbawke do mojego D16A9 generalnie caly zestaw ktory montowal kiedy pan grabowski w innym aucie brakowało jedynie zaworka na MAPa. Problem jest tego rodzaju ze nawet po zalozeniu zaworka zwrotnego na podcisnienie idace do MAPa zapala mi sie check jak tylko cisnienie zacznie iść powyżej 0. Probowałem juz dawac dwa zaworki z rzedzie i tez nic nie pomogło. Podpowidzcie w czym moze byc problem. Drugi temat to brak WG ktorego pan grabowski zastapil sprezynka z regulacja na srubie. Ten patent moze zostac czy do smieci i szukac jakiegos WG?? Trzecie moje pytanie to czytalem caly ten temat i nie rozumiem za cholere do czego jest to MBC. Czy mozlby mi ktos wytlumaczyc i ewentualnie maznac w paincie pomiedzy cyzm a czym powinien sie znajdowac?
Z gory dzieki za odpowiedz i przepraszam za niewiedze ale cale zycie sie uczymy

Ramzes15190
Forumowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2010-01-05, 21:17
Lokalizacja: Piłą

przez Ramzes15190 » 2010-07-04, 08:13

1. moze zle zalozyles zaworek????? ja mialem u siebie 3 zalozone i bylo dopiero ok, zaworek zaworkowi jest nierowny , doloz jeszcze jeden i powinno byc dobrze.
2. taki patent graboskiego ma kumpel w Z9 dzialac dziala ale ja bym na twoim miejscu zainwestowal w WG.
3. MBC- manual boost controller, sluzy do regulacji cisnienia doladowania, montuje sie go na wezyku idacym z muszli turbiny do WG

tu masz wszystko ladnie opisane . trzeba szukac wszystko jest ;)
forum/viewtopic.php?t=39602

Avatar użytkownika
mack1111
Forumowicz
 
Posty: 1044
Dołączył(a): 2006-03-19, 19:45
Lokalizacja: Zielona Góra

przez mack1111 » 2010-07-04, 08:24

tanie zaworki awkarystyczne nie zdają egzaminu przy turbo jesli masz byc pewien ze to nie wina zaworka to kup metalowy solidny zaworek ja za taki płacilem, 25zł i chceck mi sie juz nie zapalal a na takim do akwarium to niestety wyskakiwał pozdr
## 312KM 356 NM 1.2 bar "best ET 12.308"##

  Następna strona
Posty: 20   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Teraz jest 2026-04-28, 18:47