Wycena Del Sol'ki
Luźno o wszystkim... Tematy w ktorych nikt sie nie odezwal od 30 dni, sa automatycznie usuwane.

buchi86

Wycena Del Sol'ki

przez buchi86 » 2017-08-15, 17:34

Witajcie :)

Sporo zmieniło się na forum od mojej ostatniej wizyty i nie jestem pewien czy w dobrym miejscu piszę ten temat ale nie udało mi się znaleźć nigdzie indziej przycisku ,,Napisz wątek". Jeśli to możliwe, proszę moderatora o umieszczenie tego tematu we właściwym miejscu. Przejdźmy zatem do genezy moich ponownych odwiedzin forum.

Witam

Po 20 latach przygody z moją Solniczką przyszedł czas rozstania. Generalnie kupiłem drugie auto i inwestycja w dwa samochody to dla mnie zbyt wiele. Chcę sprzedać swoją maszynę i potrzebuje waszej pomocy. Koszt jaki wygenerowało stworzenie tego samochodu jest baaardzo wysoki ale wiem że ostatecznie aktualny jego stan już nie jest taki jak kiedyś. Nie inwestuję już nic, nie naprawiam, nie robię kosmetyki żeby wepchnąć komuś coś na siłę. Proszę was o pomoc w wycenieniu samochodu, czyli w jakiej kwocie wystawić go na sprzedaż. Czy nie lepiej będzie sprzedać go na części? A może ktoś z forum się nim zainteresuje. W razie pytań doślę dokładne zdjęcia i wszystko wyjaśnię. Poniżej taki mini opis oferty samochodu.

Samochód dla kogoś kto chce być oryginalny. Nie ma drugiego takiego ponieważ projekt był mojego autorstwa. Można pisać że to zlepek, ale w mojej ocenie, w tej wersji auto wygląda najbardziej korzystnie.

Kraj pochodzenia: Niemcy
Właściciel: jestem drugim właścicielem od nowości
Bezwypadkowy: tak twierdził poprzedni właściciel (znalazłem odrobinę szpachli na jednym boku), ja sam nie miałem wypadku
Silnik: SWAP B18C4 (ze szperą)
Przebieg: 223 200 km (autentyczny silnika ze swapu)
Wymieniony rozrząd: 203 000 km
Reflektory: Audi 8K0
Tylne lampy: Honda S2000
Stroboskopy: w reflektorach i lampach tylnych
Kolektor ssący: Skunk 2
Układ wydechowy: przelotowy z nierdzewki (w zestawie standardowy tłumik końcowy z taką samą końcówką BUZZER)
Hamulce: zaciski od B18C4, tarcze EBC
Serwo: Honda Accord NISSIN 15/16
Lusterka: Podgrzewane
Tarcze na zegary: MoMan
Otwieranie drzwi: elektryczne na podświetlany guzik
Wygłuszenie matami: całe auta (zostały tylko drzwi)
Poszerzone nadkola: przód, tył
Otwieranie bagażnika: na guzik z kabiny
Lewarek skrzyni biegów: Skrócony
Uruchomienie silnika: na guzik w aucie lub z pilota
Alarm: z namierzaniem GPS
Zawiasy drzwi: na tą chwilę oryginalne
Rozpórki: Robiona na zamówienie przednia i tylna rozpórka na kielichy, oraz oryginalne stabilizatory

Auto wymaga wkładu pracy i trochę pieniędzy. Nadwozie zżera rdza (nad szybą czołową, na progach po obu stronach, przy tylnych nadkolach, przy wlewie paliwa) a silnik delikatnie się poci (bierze olej 10W60).

Na początek kilka zdjęć z czasów świetności, a dalej aktualne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

atom1
Moderator

Re: Wycena Del Sol'ki

przez atom1 » 2017-08-15, 21:18

no przenioslem zeby sie ktos mogl wypowiedziec, niestety ale przykro mi to pisac...to jest na dzisiejsze czasy ulep i raczej kasy sie za nia nie nabierzesz, probuj wystawiac moze faktycznie ktos bedzie mial podobny styl do ciebie ale teraz trend jest na ORI Fabryka, zwlaszcza ze robi sie juz z tego stary grat i coraz mniej ich na rynku

pracy na pewno wpakowales mase, kasy jeszcze wiecej, ale moim zdaniem powinienes puscic ja na czesci ->silnik, lampy przod tyl, pojda szybko, reszta zaleznie od stanu, blacharka tez, radyjko lambodorsy :D

w sumie wszystko zalezy ile chcesz za nia dostac kasy
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

chinczyk

przez chinczyk » 2017-08-16, 21:39

mysle podobnie jak atom jak masz warunki rozsprzedaj na czesci bo na calosc bedzie ciezko znalezc chetnego
Czesci uzywane crx ed9 ee8 del sol oraz civic 92-00
601 937 808 10-18

yoyek

Samochód: ED9 D16Z6

przez yoyek » 2017-08-17, 10:21

jezeli chcesz sensowne pieniadze to tylko na czesci, niestety ale na dzisiejsze czasy ulep ze az straszy

buchi86

przez buchi86 » 2017-08-17, 12:17

Mogli byście zaproponować jakąś konkretną kwotę na zasadzie, ile za takie auto mogli byście zapłacić będąc nim zainteresowani?

atom1
Moderator

przez atom1 » 2017-08-17, 22:23

patrzac na twoj nick zakladam ze jestes rok 86, podobnie jak ja i wiekszosc forum lub starsi, malolatow raczej jest niewiele, ludzie w tym wieku maja uksztaltowana wizje crxa, najczesciej jako piekna seria lub mocna w srodku, na zewnatrz seria :-)).. twoje auto nijak ma sie do tego wiec ciezko cos zaproponwac ale mysle ze cena ok 8 tysi bylaby znosna patrzac na silnik i reszte gratow
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599

akMe

przez akMe » 2017-08-17, 22:48

5k biorac pod uwage, ze tez chcial bym chociaz troche zarobic na nim
Obrazek

Demolek

Samochód: ee8

przez Demolek » 2017-08-17, 23:28

tak naprawdę to wartością jest tylko silnik, chociaż jeśli pije dużo oleju i wymaga remontu to wartość maleje, reszta części by się raczej nie sprzedała ze względu na przeróbki, także większość poszła by na wagę niestety, może jakieś plastiki ale to naprawdę w ładnym stanie musiały by być bo solek na części jest naprawdę dużo, a części które są rozchwytywane są w tym solu tuningowane :( dla mnie jeśli silnik sensowny to z akMe się zgodzę że 5tys, jak do remontu to nawet mniej
Obrazek

Ten od żony

Samochód: ED9, D16Z5

przez Ten od żony » 2017-08-18, 09:37

Pociągnę Twój OT.
Owszem, mimo że nie jestem fanem przeróbek, to jednak potrafię uszanować czyjąś pracę i zapał. I rzeczywiście Twój post pozostawił spory niesmak. Ani nie jest odpowiedzią na pytanie, ani nie jest śmieszny.

newuser

Re: Odp: Wycena Del Sol'ki

przez newuser » 2017-08-18, 10:01

Widzisz Atom, jednak mamy małolatów na forum- przynajmniej na ich poziomie mentalności.
Kończąc OT: "Sprzedaj" solke na babuszke z Niemiec, wyrejestruj, i gończy na graty. Coś tam odzyskasz, zależy od stanu, lepiej według mnie wyjdziesz na tym (chociaż dłużej rozciagnie się w czasie)handlujac gratami niż za całość.

Wysłane z mojego GT-S5839i za pomocą Tapatalk 2
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

buchi86

przez buchi86 » 2017-08-18, 12:01

Cieszę się że mogłem liczyć na waszą pomoc. Muszę jeszcze przemyśleć sprawę, bo o tyle o ile miłośnik marki może czuć niesmak patrząc na tego typu egzemplarz, o tyle może znajdzie się ktoś kto nie trzyma żadnej ze stron a po prostu wizja samochodu mu się spodoba. Myślałem wystawić w całości za 15k zł i poczekać chwilę patrząc czy ktoś zainteresowany się znajdzie. Potem jeśli chętnych by nie było to puścić na części.

Ps.1: Co znaczy na babuszke z Niemiec?
Ps.2: suchozaur znam temat z cyganem i może i pomysł na żart miałeś dobry, ale ostatecznie troszkę cie poniosło w tej wypowiedzi i zapomniałeś zawrzeć w niej jakiś sens, chodź widać auto musi ci się podobać skoro zdecydowałeś się poświęcić tyle czasu na napisanie najdłuższego posta w tym temacie i jeszcze okrasić go zdjęciami, tak że dzięki i jak będziesz zainteresowany to możesz liczyć na DUŻY rabat ;). (z tym twoim postem to dobra taktyka na pozbycie się konkurencyjnych ofert :) )

newuser

Re: Odp: Wycena Del Sol'ki

przez newuser » 2017-08-18, 12:23

Napisze Ci PW o tej babuszce.

Wysłane z mojego GT-S5839i za pomocą Tapatalk 2
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

suchozaur

Samochód: CRX ED9

przez suchozaur » 2017-08-18, 12:51

Cieszę się że nie odebrałeś tego jakoś mocno personalnie :) Żeby była jasność widać że pracy i pieniędzy włożyłeś odrobinę tylko patrząc na efekt nasuwa się pytanie czy warto było szaleć tak... :)
Kolejna kwestia to hipokryzja na forum, jakiś czas temu dziewczyna pomalowała CRX-a na złoto bez żadnych daleko idących modów i wyłapała hejt a tu nagle pojawia się solka z lampami od audi i nikogo nie razi a ja jestem małolatem :) i dobre rady "szacun za prace jaką włożyłeś ale rozbierz go na graty bo jest taki fajny że go nikt nie kupi" . Mi się osobiście ten projekt wybitnie niepodoba ale może faktycznie lekko popłynąłem z opiniami, jeden lubi jak mu cyganie grają a drugi jak mu nogi śmierdzą. Zamykając już temat życzę Ci wszystkiego dobrego :) i oby twoje kolejne auto z dumą nosiło znaczek H na masce ;)
Moje ED9:
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=74079&p=650530&hilit=pche%C5%82ka#p650530
Insta: @suchozaur_crx
Obrazek

atom1
Moderator

przez atom1 » 2017-08-18, 21:58

kto nie ma nic madrego do napisania niech sobie daruje :-)

Ldogg

przez Ldogg » 2017-08-18, 22:35

atom1, a co w przypadku tego auta można napisać? Bo ma b serie? Która pewnie pada... A kupując to auto bierzesz na się problem typu OC... Jezdzic nim wstyd, jak zawodzie na złom to nawet na kg go nie przelicza bo zarejestrowany, a dopłat do utylizacji już nie ma, i nawet na szrotach nie chcą takich ulepow bo nie ma co sprzedać prócz silnika.
Więc oferta 500-1000zl jest realna, szczególnie że trzeba jeszcze lawetę wsiąść żeby to przywieść bo ch.uj wie w jakim stanie hamulce, tuleje i amorki.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Następna strona