Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8
Chcesz sprzedać swojego REXia ? albo inna H ?<br>
Tematy sa kasowane po 60 dniach nieaktywnosci !

Posty: 35   •   Strona 2 z 3   •   1, 2, 3
1337
Forumowicz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2018-02-14, 13:02
Lokalizacja: DW
Samochód: ED9

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez 1337 » 2019-07-09, 11:08

Krzysiekcrx napisał(a):Powiem szczerze, siedzę w klasykach i widzę, jak z roku na rok, rex robi coraz większą robotę na ulicach. Każdy wystawia swój samochód za tyle za ile czuje, gdyż to jego własność. I każdy kupuje za tyle, za ile chce kupić, gdyż to jego pieniądze. Niekoniecznie dana oferta pokrywa się z danymi funduszami. Wtedy do transakcji nie dochodzi.

Im bardziej patrzę na nasz rodzimy rynek, tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że w PL samochodu zabytkowego nie ma sensu wystawiać na sprzedaż, gdyż znacznie większe pieniądze za dany model można dostać za naszą zachodnią granicą, w Niemczech, Holandii, czy Belgii. Powiem więcej, gdy takie auta, jak np. to EE8 przestaną pojawiać się w rodzimych ogłoszeniach, to czy to się komuś podoba, czy nie, to jeśli będzie chciał mieć takie auto, będzie musiał płacić w euro. :)


Zgadzam się

Avatar użytkownika
marcin_crx
Forumowicz
 
Posty: 1788
Dołączył(a): 2006-01-09, 13:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: CRX Ballade ZC1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez marcin_crx » 2019-07-16, 09:49

1337 napisał(a):
Krzysiekcrx napisał(a):Powiem szczerze, siedzę w klasykach i widzę, jak z roku na rok, rex robi coraz większą robotę na ulicach. Każdy wystawia swój samochód za tyle za ile czuje, gdyż to jego własność. I każdy kupuje za tyle, za ile chce kupić, gdyż to jego pieniądze. Niekoniecznie dana oferta pokrywa się z danymi funduszami. Wtedy do transakcji nie dochodzi.

Im bardziej patrzę na nasz rodzimy rynek, tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że w PL samochodu zabytkowego nie ma sensu wystawiać na sprzedaż, gdyż znacznie większe pieniądze za dany model można dostać za naszą zachodnią granicą, w Niemczech, Holandii, czy Belgii. Powiem więcej, gdy takie auta, jak np. to EE8 przestaną pojawiać się w rodzimych ogłoszeniach, to czy to się komuś podoba, czy nie, to jeśli będzie chciał mieć takie auto, będzie musiał płacić w euro. :)


Zgadzam się


Fajnie piszesz i pełna zgoda, jednak... no właśnie.

Niemiec, Belg, czy Holender nie kupi auta od Polaka nawet jak będzie wystawione w zachodnich serwisach, wiem bo to przerabiałem.

Poza tym u nas dalej pokutuje przekonanie, że lepiej kupić trupa jak najtaniej, bo liczy się cena. Jak wystawisz coś w wyższej cenie i nawet masz mega stan ciężko będzie Ci sprzedać. Niestety niewiele jest takich osób, które wolą zapłacić więcej i kupić lalkę, bo każdy widzi tylko wysoką cenę.

Jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć zanim zmieni się mentalność naszych rodaków.
Honda - zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :D

live to ride - ride to live

www.nrg.gorzow.prv.pl

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez -venom- » 2019-07-16, 14:34

marcin_crx napisał(a):Niemiec, Belg, czy Holender nie kupi auta od Polaka nawet jak będzie wystawione w zachodnich serwisach, wiem bo to przerabiałem.


To się trochę zaczyna zmieniać. Kilka fajnych projektów pojechało za granicę, nawet jeden forumowy crx pojechał do Stanów :)

marcin_crx napisał(a): Poza tym u nas dalej pokutuje przekonanie, że lepiej kupić trupa jak najtaniej, bo liczy się cena. Jak wystawisz coś w wyższej cenie i nawet masz mega stan ciężko będzie Ci sprzedać. Niestety niewiele jest takich osób, które wolą zapłacić więcej i kupić lalkę, bo każdy widzi tylko wysoką cenę.

Jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć zanim zmieni się mentalność naszych rodaków.


Zgadzam się. Zawsze najszybciej schodziły najtańsze auta, nawet te wymagające gruntownych prac lub w stanie takim że należałoby je rozebrać na części. Doprowadzenie do stanu "lalka" zazwyczaj przewyższało cenę "lalki", pomijam nakład własnej pracy, czasu. Kiedy miało się te 20 lat to był jakiś fan z modzenia, jednak mając 10 lat więcej dochodzę do wniosku, że nie stać mnie na tanie auto :D

I teraz sedno - kto kupi CRX za 40-50 tys? Raczej nie 20 latek, bo zwyczajnie nie będzie miał na to siana.
Kolekcjoner raczej też nie - inne marki szybciej nabierają wartości.

Zostajemy my, czyli 30-40 latkowie którym te auta kojarzą się z najlepszymi czasami i przenoszą w niesamowity klimat lat 90tych. My jednak nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich cen - przecież niedawno za ładne ee płaciło się 10k pln. I tutaj wracamy do początku, a może by tak poszukać tańszego auta i wyremontować... :rotfl2:
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
marcin_crx
Forumowicz
 
Posty: 1788
Dołączył(a): 2006-01-09, 13:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: CRX Ballade ZC1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez marcin_crx » 2019-07-17, 12:03

Ja się nie zgadzam z Tobą.

Szukałem długo Ballady w stanie igła, ale były totalnie nieosiągalne dlatego zdecydowałem się na remont kapitalny mojego auta, ale...

no właśnie - nie ukrywam, jakby pojawiła się totalnie oryginalna, bez korozji, oryginalny lakier, z przebiegiem do 70-80 tysięcy km za 30-40 tysięcy złotych to bym ją kupił i swoją sprzedał.

Idąc dalej jakbym szukał jakiegokolwiek youngtimera to byłbym w stanie zapłacić naprawdę dużo za super stan, zrobiłbym podobnie jak napster.

Ot po prostu czasy się zmieniły, dziś już nie kupisz ładnego ee8 za 10 000 zł, bo to po prostu niemożliwe. Dlatego trzeba płacić więcej albo trzymać to co mamy w garażu, o ile macie auta w stanie w którym warto trzymać.

Podsumowując - dziś w życiu nie kupiłbym ruiny za 5 000 zł tylko po to żeby próbować coś z tego ulepić. Jedyną szansą na taką zabawę mógłby być zakup auta w oryginalnym stanie, nieuderzony, nielakierowany i w pełni sprawny, mógłby być skorodowany, ale takie auto, które warto ratować.
Honda - zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :D

live to ride - ride to live

www.nrg.gorzow.prv.pl

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez -venom- » 2019-07-17, 14:15

Marcinie, a gdzie ja napisałem, że za 10k kupisz ładne ee? :D Chodziło mi o to, że nawet jak wyrwiesz jakiegoś trupa za 10k- 15k, wpompujesz w niego 25 tys to i tak nie będzie to oryginał 100% tylko auto po renowacji - a te jak wiadomo wychodzą różnie. Mając do wyboru oryginał za 40k i auto po renowacji za 40k wybrałbym to pierwsze ;)
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
rademenes
Forumowicz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2014-02-06, 23:11
Lokalizacja: lodzkie
Samochód: crx ee8

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez rademenes » 2019-07-17, 19:43

Kolego Venom nie mówmy że ee8 za 15 tyś to trup bo nie podejrzewam ze w polsce każdy kto ma np.ee8 ma jakiś mega stan .To wychodzi że w polsce jak nie dobry stan to ee jedzą same trupy :(

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez wrobellos » 2019-07-17, 21:49

kupisz igle za 10k ale nie w naszej walucie

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez dj-napster » 2019-07-18, 00:48

marcin_crx napisał(a):
no właśnie - nie ukrywam, jakby pojawiła się totalnie oryginalna, bez korozji, oryginalny lakier, z przebiegiem do 70-80 tysięcy km za 30-40 tysięcy złotych to bym ją kupił i swoją sprzedał..


No pomarzyć możesz, za duże masz wymagania przy 30-40 tys.
Ballade w takim stanie jest unikatem i zapewne cena była by dużo wyższa, szczególnie ZC1.

rademenes napisał(a):Kolego Venom nie mówmy że ee8 za 15 tyś to trup bo nie podejrzewam ze w polsce każdy kto ma np.ee8 ma jakiś mega stan .To wychodzi że w polsce jak nie dobry stan to ee jedzą same trupy :(


Ciekawe ile jest w Polsce bezwypadkowych EE8 z fabryczą blachą? pewnie nie więcej niż 5 szt. To są prawdziwe rodzynki warte spokojnie 40 tys a nawet więcej. Czy warto aż tyle zapłacić? TAK.

Nie rozumiem jeszcze po co ktoś kto ma ładne EE8 zakłada ten wiejski filtr stożkowy, przecież katowanie takiego auta do odcięcia żeby zyskać +5KM nie ma żadnego sensu. To jest podstawowy odstraszacz potencjalnego kupującego za większe pieniądze.

Avatar użytkownika
marcin_crx
Forumowicz
 
Posty: 1788
Dołączył(a): 2006-01-09, 13:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: CRX Ballade ZC1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez marcin_crx » 2019-07-18, 12:00

dj-napster napisał(a):
marcin_crx napisał(a):
no właśnie - nie ukrywam, jakby pojawiła się totalnie oryginalna, bez korozji, oryginalny lakier, z przebiegiem do 70-80 tysięcy km za 30-40 tysięcy złotych to bym ją kupił i swoją sprzedał..


No pomarzyć możesz, za duże masz wymagania przy 30-40 tys.
Ballade w takim stanie jest unikatem i zapewne cena była by dużo wyższa, szczególnie ZC1.

rademenes napisał(a):Kolego Venom nie mówmy że ee8 za 15 tyś to trup bo nie podejrzewam ze w polsce każdy kto ma np.ee8 ma jakiś mega stan .To wychodzi że w polsce jak nie dobry stan to ee jedzą same trupy :(


Ciekawe ile jest w Polsce bezwypadkowych EE8 z fabryczą blachą? pewnie nie więcej niż 5 szt. To są prawdziwe rodzynki warte spokojnie 40 tys a nawet więcej. Czy warto aż tyle zapłacić? TAK.

Nie rozumiem jeszcze po co ktoś kto ma ładne EE8 zakłada ten wiejski filtr stożkowy, przecież katowanie takiego auta do odcięcia żeby zyskać +5KM nie ma żadnego sensu. To jest podstawowy odstraszacz potencjalnego kupującego za większe pieniądze.


Akurat w moim przypadku tylko ZC1 wchodziłoby w grę, EW3 jeszcze niedawno zdarzały się z malutkim przebiegiem w super stanie w Niemczech za 4-6 tysięcy euro. Jednak EW3 to nie moja bajka, raz że nie te osiągi, dwa już za bardzo oldschollowa i brak jej tych smaczków jakie ma ZC1, czyli kierownica, fotele z napisem CRX etc.

Pewnie mam za duże wymagania, ale z całym szacunkiem do modelu, który kocham i uwielbiam nie dałbym więcej niż 40 000 zł, ze względu na to, że chcąc wydać więcej mógłbym już rozglądać się za s2k do którego chciałbym kiedyś wrócić.
Honda - zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :D

live to ride - ride to live

www.nrg.gorzow.prv.pl

Avatar użytkownika
marcin_crx
Forumowicz
 
Posty: 1788
Dołączył(a): 2006-01-09, 13:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: CRX Ballade ZC1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez marcin_crx » 2019-07-18, 12:50

Honda - zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :D

live to ride - ride to live

www.nrg.gorzow.prv.pl

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez wrobellos » 2019-07-18, 14:16

Jak napstera sztuka :)

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez dj-napster » 2019-07-18, 17:27

wrobellos napisał(a):Jak napstera sztuka :)



ja nabywałem tak na prawdę poniżej czwórki z przodu, bo przytargany do PL i na polskich blachach.

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez -venom- » 2019-07-20, 13:38

rademenes napisał(a):Kolego Venom nie mówmy że ee8 za 15 tyś to trup bo nie podejrzewam ze w polsce każdy kto ma np.ee8 ma jakiś mega stan .To wychodzi że w polsce jak nie dobry stan to ee jedzą same trupy :(


Jak będziesz chciał sprzedać przyzwoite EE8 za 15k to pisz, na 100% się dogadamy :rotfl:
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
rademenes
Forumowicz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2014-02-06, 23:11
Lokalizacja: lodzkie
Samochód: crx ee8

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez rademenes » 2019-07-20, 17:16

Myśle ze da sie kupić coś przyzwoitego w cenie 15 tylko tszeba łazić za tym nawet kilka lat bo te sztuki piersza blacha i lakier to wiadomo nie ta cena bo ich po prostu nie ma a jak sa to cena okrutna :(

Avatar użytkownika
Jurek
Forumowicz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2006-03-05, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedam mega zadbaną Hondę CRX EE8

przez Jurek » 2019-08-23, 18:13

Wszyscy tak podkreślacie, że zadbany CRX musi kosztować i ceny dochodzą nawet do 50 tyś zł.
Mam pytanie kto z forum zakupił w takiej cenie CRX aby spełnić swoje motoryzacyjne fantazje z dzieciństwa i mieć samochód z lat 90tych ?
Może ankieta ? Odnoszę wrażenie, że wiele osób chce zrobić interes życia na starym samochodzie, który kupili za dużo mniejsze pieniądze. Niech wystawiają za ile chcą. Może ankieta ile osób sprzedało CRX za ok. 50 tyś zł ? Zobaczymy może nie znamy rynku który ma potencjał ?Pytanie tylko czy ktoś chce sprzedać czy może pojazd był sprzedawany...
Za takie kwoty które tutaj wymieniacie można kupić naprawdę porządne młode samochody

  Poprzednia strona   Następna strona
Posty: 35   •   Strona 2 z 3   •   1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-29, 01:51