SOLKA - Walka z przeciekami wody - zdjęcia

Posty: 74   •   Strona 1 z 5   •   1, 2, 3, 4, 5
Avatar użytkownika
_-MADMAN-_
Forumowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2012-04-15, 16:31

SOLKA - Walka z przeciekami wody - zdjęcia

przez _-MADMAN-_ » 2012-09-03, 11:41

Witam,

Od paru miesięcy sukcesywnie walczę z każdym przeciekiem wody, który udaje mi się znaleźć w tym jakże uroczym samochodzie ;) Postanowiłem każde starcie dokumentować fotkami, może przydadzą się potomnym. Dodatkowo jest parę wycieków, których nie mogę zlokalizować (mówię o drobnicy, ale może ktoś też takie detale pieścił).

1. Akwarium w bagażniku - u mnie winowajcą były odpowietrzniki i ogólny syf, który je "odszczelnił". Po przeczyszczeniu i zasilikonowaniu odpowietrzników sucho.

Obrazek

Obrazek

2. Akwarium i szum fal za fotelami - najbardziej denerwujące i zajęło mi najwięcej czasu -_-' Oczywiście poszło o odpływy tylnej szyby.

Obrazek

Obrazek

Gumowe wężyki zapychają się - łatwo je ściągnąć i przedmuchać.
Obrazek

Przy okazji był pucing elementów wnętrza ;)

Obrazek

Teraz walczę z przeciekiem odpływu klapy bagażnika - małe ilości wody wpadają w łączenie plastiku z blachą i lecą po kielichach amorów. Nie wiem zabardzo od której strony się do tego zabrać - od środka, czy od zewnątrz. Jak wywalczę to dam znać.

Jeśli był taki wątek z fotkami o wyciekach to śmiało przenosić ;)

Cheers!
Mad

Avatar użytkownika
chmiel90
Forumowicz
 
Posty: 269
Dołączył(a): 2009-11-15, 21:01
Lokalizacja: z kątowni

przez chmiel90 » 2012-09-03, 11:59

Widze że nie tylko II gen nie jest wodoszczelny :zaskoczony: Rok temu sam przeszedłem podobna walke z moim ed9, nie pozbyłem się przecieków w 100% ale jest sucho w aucie, a przed zabiegiem waliło zamulonym stawem w środku. Planuje kupno del sola to już wiem co mnie czeka.
Keep it clean Keep it JDM

Avatar użytkownika
INO
Forumowicz
 
Posty: 571
Dołączył(a): 2008-08-15, 20:43
Lokalizacja: Mazowsze

przez INO » 2012-09-03, 23:07

Ikuo Kajitani. The 'Father' of VTEC !

maqui
Forumowicz
 
Posty: 278
Dołączył(a): 2012-05-01, 18:38

przez maqui » 2012-09-04, 17:18

Witam
Podobnie jak kolega zauważyłem u siebie wodę spływającą po kielichach, myślałem że może kielichami się dostaje ale to chyba nie możliwe co nie? Zastawiam się czy to właśnie wina tych białych spinek od "płetw".
Co do wody w kabinie za schowkami Madman czy ta woda zbiera się w tych zagłębieniach do których jest dostęp po zdjęciu głośników??? udało mi się tam łape wsadzić i wody ani wilgoci nie stwierdziłem. Czy to ta przestrzeń pod podnośnikiem tylnej szyby???
Powiedz mi też jeszcze czy żeby wymienić uszczelkę tylnej szyby muszę wybebeszyć tył jak Ty to zrobiłeś???? (oby nie;) )
I jeszcze coś - demontowałeś oba fotele żeby wyjąć schowki? bo jeden widzę wyjąłeś - konieczność czy chęć?
A te odpowietrzniki o których piszesz to te plastiki prostokątne pod lampami tylnymi? i co przedmuchałeś to czy jak?

Avatar użytkownika
_-MADMAN-_
Forumowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2012-04-15, 16:31

przez _-MADMAN-_ » 2012-09-04, 20:57

chmiel - no niestety, za hobby i pasje trzeba płacić ;)

INO - thx

maqui - co do kielichów ja stawiam na nieszczelność karoserii plastik belki tylniej szyby a ćwiara tylna blacha... tam jest łączenie i guma wygląda na sparciałą, spinek? musze obadać :) Co do wody za fotelami to wyglądało to tak - woda zbiera się w komorze tylnej szyby (jak widzisz na foto trzeba ją zdjąć ze ścianką, do której szyba jest przymocowana), jak długo w deszczu jechałem komora zapełniała się i woda wyciekała do wnętrza auta, czyli właśnie w te zagłębienia o których piszesz, innymi słowy najpier zalewało komorę szyby a potem leciało do zagłębień a potem za fotele ;)

Co do uszczelki nie mam pojęcia, bo nie wymieniałem jej (budy nie tykałem od góry) - ale imo jakakolwiek robota w tym samochodzie wymaga zdemontowania foteli bo na nic kompletnie nie ma miejsca. Fotele ściągam zawsze oba - wygoda. Ale żeby zdjąć schowki wystarczy zdemontować jeden i tą stroną po prostu je wyjąć.

Odpowietrzniki - tak, dokładnie to to.

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

Re: SOLKA - Walka z przeciekami wody - zdjęcia

przez sebas » 2012-09-04, 21:19

_-MADMAN-_ napisał(a):małe ilości wody wpadają w łączenie plastiku z blachą i lecą po kielichach amorów. Nie wiem zabardzo od której strony się do tego zabrać - od środka, czy od zewnątrz.


Dookoła tylnej szyby na zewnątrz masze takie plastiki. Te boczne zwane "trójkątami" są mocowane na 4 spinki i 1 śrubkę każdy. Właśnie otworami na te spinki dostaje się woda. Musisz dookoła tych plastikowych spinek uszczelnić. Ja użyłem kleju do szyb. Teraz jest 100% szczelnie i zero wody w bagażniku.

mike-
Forumowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2009-04-29, 23:55
Lokalizacja: Polkowice

przez mike- » 2012-09-04, 21:22

Maqui schowek sie wyciaga bez wyjmowania foteli ( fotela) i jest bardzo prosty ;)

Avatar użytkownika
_-MADMAN-_
Forumowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2012-04-15, 16:31

przez _-MADMAN-_ » 2012-09-05, 06:51

mike - a widzisz, jednak się da ;) Sorki za wprowadzenie w błąd ( ja generalnie jak pisałem zawsze ściągam fotele żeby nie poniszczyć przy gmeraniu)

sebas - dzięki! da się do tych spinek dostać z komory bagażnika czy trzeba demontować?

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2012-09-05, 16:54

_-MADMAN-_, trzeba demontować te plastiki na zewnątrz, najpierw ten górny w którym się montuje dodatkowy stop - odkręcasz 2 śrubki trzymające stop a potem ciągniesz go siebie. Jak nie masz stopu to wyciągasz zaślepkę i pod nią są śrubki. Następnie odkręcasz śrubki od tych trójkątów widocznie po otworzeniu bagażnika i wypinasz te trójkąty ciągnąc do góry,

Avatar użytkownika
_-MADMAN-_
Forumowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2012-04-15, 16:31

przez _-MADMAN-_ » 2012-09-07, 20:55

ok dzieki wielkie, w niedziele moze uda mi sie do autka dobrac wrzuce fotki dla potomnych ;-)

maqui
Forumowicz
 
Posty: 278
Dołączył(a): 2012-05-01, 18:38

przez maqui » 2012-09-14, 16:35

Chłopaki mam prośbę możecie mi podpowiedzieć skąd leci woda? Dzisiaj po deszczu po wyciągnieciu uprzednio zbędnych rzeczy z bagażnika zaobserwowałem strużkę wody + "kałuże" tak jak na fotce. Żółte kręgi - źródło wody, czerwone miejsca zbierania.
Obrazek

Z góry dziękuje

Avatar użytkownika
_-MADMAN-_
Forumowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2012-04-15, 16:31

przez _-MADMAN-_ » 2012-09-17, 10:20

Hej,

Jak na mnie (ale mogę się mylić) to wyciek przy kielichu tak na prawdę jest wyciekiem przy spince od plastików belki (sebas o tym pisał). Z tej spinki woda leci właśnie prosto na kielich i dalej na dół. U mnie ta teoria się zgadza :)

Co do odpowietrzników to u mnie systarczyło zasilikonować od zewnątrz (nr 2 na foto), dodatkowo musiałem uszczelnić otwór na śróbę, który (o zgrozo) się nieco "wyrobił" ;)

Obrazek

maqui
Forumowicz
 
Posty: 278
Dołączył(a): 2012-05-01, 18:38

przez maqui » 2012-09-17, 13:02

Już myślałem że o mnie zapomniałeś;)
Co do kielichów to przychylam się do teorii Sebasa i Twojej, bardziej mnie zastanawia ten 2;) powiedz mi coś jeszcze czy pomiędzy blendą a właściwym bagażnikiem masz uszczelkę na całej długości?? bo Ja mam tylko na długości rejestracji.
A co do tego odpowietrznika to spory element do zapieprzenia silikonem;)
Aha i jeszcze jedno zdradź mi jak zdjąć zderzak tylny? tznn co i gdzie go trzyma;) głupio byłoby coś połamać:)

Avatar użytkownika
Paweł1991
Forumowicz
 
Posty: 362
Dołączył(a): 2010-02-06, 23:52
Lokalizacja: Kielce

przez Paweł1991 » 2012-09-17, 17:35

Zderzak można zdjąć na dwa sposoby:
1. odkręcasz blende i dwie lampy tylnie i odkrecacsz zderzak od belki do której jest przymocowany + dwie sruby w nadkolach i dwie sruby pod zderzakiem
2. odkręcasz zderzak z belka wzmocnieniowa, belka przykręcona jest od wewnątrz bagażnika, trzeba zdjąć wykładzinę i tam widać 5 srub trzymajaca belke + dwie sruby w nadkolach i dwie sruby pod zderzakiem.

Jak odkrecasz tylny zderzak musisz liczyc sie z tym że Twoja belka od zderzaka może sie rozsypac ( element słabo zabezpieczony i strasznie rdzewieje) i dobrze mieć spawarke zeby to jakos wzmocnic:)

Avatar użytkownika
_-MADMAN-_
Forumowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2012-04-15, 16:31

przez _-MADMAN-_ » 2012-09-17, 19:17

Co do ściągania zderzaka to jak Paweł pisze - ja przychylam się do opisanej opcji nr 2 czyli demontaż tapicerki (co chyba masz już za sobą z tego co widziałem) i odkręcenie belki mocowania. A tak - moja okazała się zgniłą zbitką "czegoś" i posypała się na kawałki (chłopaki mają na forum po 150 - 200 prawie nowe więc można popytać w razie czego) więc przy okazji ją wymieniłem.

Uszczelka przy blendzie jest z tego co wiem tylko przy blendzie bo to ruchomy element i przy montażu się ją umieszcza (ale to moje wymysły więc mogę się mylić).

Tak jeszcze tylko dodam - nie należy zalepić całego odpowietrznika, tylko dookoła niego :D Na samej górze na fotce widać wersję "po czyszczeniu" - tam już jest silikon na łączeniu blacha-guma odpowietrznika.

  Następna strona
Posty: 74   •   Strona 1 z 5   •   1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-28, 11:44