Strona 1 z 1
ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-20, 09:28
przez pablo1607
Witam wszystkich. W związku z zamontowaniem w swoim ee8 regulowanych drążków reakcyjnych i wynikającą z tego zmianą kąta wyprzedzenie zwrotnicy oraz rozstawu osi proszę wszystkich o podanie jaki macie rozstaw osi w swoich crxach ( proszę również o podanie informacji czy samochód jest obniżony). Moje pytanie wynika z tego iż nie zmierzyłem stanu faktycznego przed modyfikacją a także zastanawiam się czy obniżenie zawieszenia w wypadku naszych crxów może mieć wpływ na te parametry.
Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-20, 10:03
przez ptyk05
Nie wiem czy to Ci coś pomoże, ale może akurat


Sprężyny Eibach Pro Kit, obniżenie według producenta -35 mm, jednak mierząc od ziemi do rantu błotnika siadł mi między 45, a 50 mm

Być może jest to spowodowane tym, że dedykowane są do Civica 4gen, a nie do CRX'a

Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-20, 20:41
przez atom1
bo te eibachy tak maja... ze obnizaja duzo wiecej
Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-20, 23:01
przez ptyk05
Bo nie ma dedykowanych do CRX'a tylko to sa do 4gen. W Polówce obnizyło mi sie o 30-35 mm czyli tyle co podaje Eibach.
Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-21, 10:23
przez Marek94
Przód 3-4 cm do błotnika tył ok 4-5cm,nie pamiętam dokładnie ile to jest w centymetrach ale mam ustawione na 4 stopnie do przodu od serii i jeździ się całkiem inaczej moim zdaniem lepiej jedynie z głębokiego skrętu kierownica wraca w inny sposób,moim zdaniem obniżenie ma wpływ na ten parametr dlatego będę dźwigał tak z 2 cm i zobaczę jak wtedy będzie reagował.
Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-21, 16:44
przez pablo1607
Marek94. Jak możesz to podaj jaką masz odległość od osi przedniego koła do osi tylnego, zarówno po prawej jak i lewej stronie. Możesz również napisać czy masz obniżony samochód i jeśli tak to ile cm w przybliżeniu. Jeśli ktoś jeszcze będzie chciał się podzielić powyższymi parametrami ze swojego crxa to proszę o podanie tej wartości również w wymiarze od osi do osi.
Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-21, 22:32
przez Maniek93
Różnica 0,5cm będzie odczuwalna w czasie jazdy..
A jak myślisz, jaka dokładność będzie w domowych warunkach od osi do osi... wystarczą delikatnie skręcone koła

Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-22, 01:02
przez atom1
Maniek93 napisał(a):Różnica 0,5cm będzie odczuwalna w czasie jazdy..
A jak myślisz, jaka dokładność będzie w domowych warunkach od osi do osi... wystarczą delikatnie skręcone koła

nie bedzie, przewaznie pol stopnia jest tolerancji a to mniej wiecej jest te pol cm
Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-24, 22:02
przez pablo1607
Nie no, Panowie. Pomiar robimy na prostych kołach i co najwyżej błąd pomiarowy może wynieść 1mm a nie 0,5cm. Bądź co bądź już doszedłem do tego co chciałem wiedzieć. Wychodzi na to iż obniżenie samochodu jeśli ma wpływ na rozstaw osi to jest to niewielka różnica w granicy 2-4mm przy obniżeniu ok 6cm. Obecnie w swoim aucie rozstaw osi ustawiłem zarówno po lewej jak i prawej stronie ok 230,65cm, natomiast kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy ok. 5°32' przy czym nie wiadomo z czego to wynikało lecz przy odczycie parametru wyprzedzenia sworznia zwrotnicy urządzenie pomiarowe trochę wariowało i tak na dobrą sprawę nie mam pewności czy to jest w 100% poprawna wartość.
Re: ROZSTAW OSI W WASZYCH CRX ED EE

Napisane:
2016-10-25, 23:59
przez Marek94
Myślę że masz mniej niż 5 trochę testowałem i przy takim wyprzedzeniu trochę dziwne reagował tak jak by to ująć za radykalnie.Teraz borykam się z ustawieniem wysokości i twardości tak żeby auto nie skakało jak piłka po drodze bez idealnej nawierzchni.Co do obniżenia to tak jak pisałem wyże koła to 15 profil 50