Strona 1 z 1

Pierścienie czy uszczelniacze ?

PostNapisane: 2012-09-19, 14:47
przez KickIn
Witam, mam problem. Honda od dłuższego czasu baaaardzo dymi. W czasie jazdy znacznie mniej, lecz jeżeli np. stoję na światłach i ruszam, to zostawia za sobą zasłonę dymną. Więc to by wskazywało na uszczelniacze ? Tak samo zaraz po odpaleniu puszcza duży dym gdyż przed zgaszeniem zawsze go zostawiam na włączonym silniku 2-3 minuty (turbo).

Oleju bierze 1l - 1000km (ale na pewno olej jeszcze gdzieś wycieka, więc dokładnej ilości spalania oleju nie jestem w stanie podać)

Silnik D16Z5 Turbo,

Sprawdzenie kompresji na cylindrach nie da jednoznacznego wyniku czy to pierścienie czy uszczelniacze ?

Tutaj filmik poglądowy jak to wygląda, jest masakra.

http://www.youtube.com/watch?v=AhI23ixkeJ4

http://www.youtube.com/watch?v=MVN0VQ2EvoA

Z góry dzięki za pomoc.

PostNapisane: 2012-09-19, 16:27
przez Bedzio
A czasami turbina nie puszcza Ci oleju ?

PostNapisane: 2012-09-19, 20:05
przez atom1
raczej ze tak, juz tak mialem ;/ raczej pada sprezara, przed turbo miales tez te problemy czy nie?

PostNapisane: 2012-09-19, 20:06
przez atom1
raczej ze tak, juz tak mialem ;/ raczej pada sprezara, przed turbo miales tez te problemy czy nie?

PostNapisane: 2012-09-19, 20:07
przez grzesiek84
atom się rozpisał :rotfl: turbo puszcza oliwe kamil :)
daj to auto do jakiś magików niech ocenią :)

PostNapisane: 2012-09-19, 20:36
przez M!R@S
co tu oceniać, niech po prostu odepnie sprężarkę od wydechu i będzie wszystko jasne ;) Też to miałem, ale mi kopcił już zdrowo... Teraz robiłem sharana to tak waliła sprężarka że się zgubiłem w garażu :P ośka pękła, ale tutaj pewnie tulejki się wyrobiły

PostNapisane: 2012-09-20, 00:17
przez KickIn
atom1 napisał(a):raczej ze tak, juz tak mialem ;/ raczej pada sprezara, przed turbo miales tez te problemy czy nie?


Już go takiego kupiłem, od pewnego czasu (rok) auto kopciło. Była w nim źle spasowana uszczelka pod głowicą i puszczało więc myślałem, że to przez to ale po wymianie uszczelki (fakt, że już się nie grzeje) nadal kopci i to nawet więcej.

M!R@S napisał(a):co tu oceniać, niech po prostu odepnie sprężarkę od wydechu i będzie wszystko jasne ;)


Chyba tak po prostu odpiąć sprężarkę się nie da ? Trzeba robić jakieś obejście ?

Będę musiał się wybrać do jakiegoś warsztatu z regeneracją turbin, może oni to ocenią (chociaż i tak w 100% pewnej odpowiedzi pewnie mi nie dadzą...)

Uszczelniacze były wymieniane jakieś 3 tys. km temu więc nawet jeśli to zamiennik to aż tak chyba by nie puszczały ?

PostNapisane: 2012-09-20, 08:52
przez M!R@S
KickIn napisał(a):Chyba tak po prostu odpiąć sprężarkę się nie da ? Trzeba robić jakieś obejście ?
nic nie trzeba robić tylko odkręcasz rure wydechową i auto nadal pracuje, ale głośno :P ja tak moją sprawdziłem i okazało się że olej leciał po wydechu. Potem już rozkręciłem spreezarke i byłem pewien. Co to za turbina ?

PostNapisane: 2012-09-20, 11:01
przez KickIn
M!R@S napisał(a):Co to za turbina ?


Garrett td04-14t

M!R@S napisał(a):nic nie trzeba robić tylko odkręcasz rure wydechową i auto nadal pracuje, ale głośno


W sensie kolektor wydechowy ?

Jak odkręcałem go jakiś czas temu to było widać, że olej spływa po jednym z zaworów...

PostNapisane: 2012-09-20, 19:50
przez atom1
panie zeby to dobrze sprawdzic trzeba zdjac sprezare, zaslepic ale wyjac przewod od smarowania, zaslepic powrot oleju w misce i zalozyc seryjny kolektor, a potem ogien... i powinno wszystko sie wyjasnic :))- robiac to prywaciarsko, w zakladzie moga na pewno sprawdzic wydajnosc sprezarki

mozesz tez sprawdzic rury od dolotu jak najblizej sprezarki- jezeli sa zaolejone, a jak juz olej w plynnej postaci a nie mgielki to trup sprezara

PostNapisane: 2012-09-20, 21:56
przez pusty24
moze zawsze do wydechu sikac ;]
w sesie turbo :rotfl: nie wlasciciel