Strona 1 z 1

swap z b15 automat wersja usa na b16

PostNapisane: 2010-07-18, 01:05
przez Redbull998
Szukałem tego na forum ale raczej nie znalazłem nic satysfakcjonującego.
Chodziłoby mi o odpowiedzi na kilka pytań
Chciałem Was zapytać czy robiac swap z d15(automat) na b16(manual) w amerykańskiej wersji rexa IIg napotkam na jakieś dodatkowe problemy techniczne związane z pochodzeniem auta?
Czy wersja amerykańska poza elemntami zewnętrznymii wyposażeniem środka różni sie czymś od wersji europejskiej, np części zawieszenia, hamulcy etc? I ostatecznie czy te techniczne różnice można zastąpć europejskimi?

Jeśli temat już był to przepraszam ale jeszcze nie ogarnąłem wyszukiwarki

PostNapisane: 2010-07-18, 09:41
przez Mibars
Z tyłu masz bębny?

Swapując na B pamiętaj, że łapy żadne seryjne nie podpasują.

PostNapisane: 2010-07-18, 11:32
przez Redbull998
wiem że ogólnie łatwo miło i przyjemnie nie będzie z tą B serią ale chodziło mi o to czy dużo gorzej jest przez fakt że to amerykaniec?
oraz czy w ogólnej eksploatacji będzie to przeszkadzać, np dostęp części i brak możliwości zastąpienia europejskimi odpowiednikami???

PostNapisane: 2010-07-18, 12:06
przez rafisz
Redbull998 napisał(a):czy dużo gorzej jest przez fakt że to amerykaniec


nie, jeden kij czy amerykaniec czy europejczyk, roznice jedynie w silniku i jego osprzecie, pomijam sprawy wyposazenia, mozesz miec bebny z tylu, ale mozna to zastapic "eurpoejskimi" tarczami

PostNapisane: 2010-07-18, 12:07
przez Krychu
to ze amerykaniec niczego nie zmienia, problemy beda takie same jakbys chcial wrzucac B do europejskiej wersji w ktorej siedzi D. zawieszenie jest takie samo jak w europejskiej, filtry tez i ogolnie wszystko wymienne, glowna roznica to tylne hamulce i wnetrze

PostNapisane: 2010-07-18, 13:21
przez vrus
ostatnio były na sprzedaz łapy do b serii u nas za 1000zł warto sie zainteresowac

PostNapisane: 2010-07-18, 13:31
przez badam
w ameryce jezdzi pelno takich swapow

wiecej roboty z kabelkami napewno bedzie ;p

PostNapisane: 2010-07-18, 13:50
przez Redbull998
Wielkie dzięki za odpowiedzi!!
Bardzo mi pomogliście i trochę uspokoiliście, bo znalazłem rex z blachą w zajebistym stanie, buda zdrowa ale miałem demota w postaci autoamtu i wersji usa ale z Waszych wypowiedzi widzę że sprawa jest do ogarnięcia :D
Mam nadzieje że od jutra dołączę do grana szczęśliwych posiadaczy Rexów :D
pozdro666

[ Dodano: 2010-07-18, 23:53 ]
Jeszcze jedno pytanie, bo chce jutro autko sprawdzić miernikiem lakieru i zobaczyć co tam siedzi pod lakierem :D i tu moje pytanie, jakie powinny być przybliżone wskazania miernika w mikrometrach(taka jest chyba jednostka pomiarowa)
jaka jest wartość nominalna(fabryczna), jaka może być jeśli w danym miejscu jest np druga warstwa lakieru a jaka powinna być jak jest chociaż trochę szpachli pod spodem.
Mam nadzieje że to już wszystko :D