Duża ilość wilgoci

Posty: 6   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Kubersiu
Forumowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-12-19, 17:56
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: HOND CRX '91

Duża ilość wilgoci

przez Kubersiu » 2018-01-16, 00:47

Witam,
Czy jest normalna rzeczą że na tylnej szybie zbiera się bardzo dużo wody podczas deszczowych dni? Idź wody jest na tyle duża że czasem robi mi się kałuża na tylnej kanapie.

Szukam przyczyny tego zjawiska. Osobiście myślę że Porębie a duo wymiany uszczelki tylnej szyby, sprawdzenie szczelności szyberdachu, wstawienie jakiegoś filtra na wylot powietrza. Czy kris jeszcze ma na to pomysł?

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
Pozdrowienia
Kubersiu

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Duża ilość wilgoci

przez Masny » 2018-01-16, 08:38

Tak, mi również zbiera się sporo wigloci na tylnej szybie. Związane jest to z tym, że samochód nie posiada nawiewu na tylną szybę.
(dalsza część postu pisana jest na podstawie własnych doświadczeń)

ZNACZNA ilość tej wilgoci pochodzi z wody zbierającej się i parującej w bagażniku. Woda, która zbiera się w bagażniku może pochodzić z:

- Źle zamontowane tylne odpływy szyberdachu - woda płynie go górnej cześci plastików idących od dachu do tylnej części samochodu. Objawem jest też cieknąca woda z teleskopów bagażnika wprost na kanapę;
- Uszkodzone lub brak uszczelek zawiasu klapy bagażniika - objawy te same co wyżej;
- nieszczelności w miejscu spryskiwacza tylnego - objawy te same co wyżej;
- spękane ze starości kanaliki deszczowe/spawy czy inne klejenia na dachu - ojawy te same co wyżej
- Woda może cieknąć z uszkodzonych uszczelek tylnych lamp lub blendy;
- Mi ciekło do wnętrza również z otworów na upper holdery tylnego zderzaka znajdujące się po bokach z tyłu.

Po upewnieniu się, że samochodód nam już nie przecieka do wnętrza - warto rozebrać tył i porządnie wysuszyć. Sam dywanik z tyłu potrafi wchłonąć ogromne ilości wody, która potem musi przecież odparować.

Avatar użytkownika
tebesik
Forumowicz
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2017-02-02, 11:01
Lokalizacja: Ostrowiec#Św.
Samochód: ED9

Re: Duża ilość wilgoci

przez tebesik » 2018-01-16, 10:13

Miałem ostatnio problem z wilgocią w bagażniku ale szczerze mówiąc tylna szyba nigdy nie była mokra od strony wewnętrznej.
Jedyne co było nie tak to woda na teleskopach klapy tył, i cieknące uszczelki blendy i tylnych lamp..
Wymieniłem wszystko co się dało i jest przyzwoicie (biorąc pod uwagę ile lat ma auto)
Bo chyba parującej tylnej szyby nie da się ogarnąć na tip top.
PS. Był tu kiedyś wątek na forum o wodzie w bagażniku i wszystko było przejrzyście pokazane co i jak, polecam poszukać

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Duża ilość wilgoci

przez Masny » 2018-01-16, 10:27

Jedyne co mi do głowy przychodzi tak na szybko, zeby ogarnać to jak najmniejszym kosztem i czasem - to chyba spryskanie szyby jakims srodkiem hydrofobowym; tj niewidzialna wycieraczka czy coś. Struktura atomowa takiej powierzchni nie pozwala na 'zaczepienie' sie do niej kropel wody i w konsekwencji szyba powinna zostac sucha...
Ale czy zadziała? Nie wiem : D

Avatar użytkownika
Kubersiu
Forumowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-12-19, 17:56
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: HOND CRX '91

Re: Duża ilość wilgoci

przez Kubersiu » 2018-01-16, 11:02

tebesik napisał(a):Miałem ostatnio problem z wilgocią w bagażniku ale szczerze mówiąc tylna szyba nigdy nie była mokra od strony wewnętrznej.
Jedyne co było nie tak to woda na teleskopach klapy tył, i cieknące uszczelki blendy i tylnych lamp..
Wymieniłem wszystko co się dało i jest przyzwoicie (biorąc pod uwagę ile lat ma auto)
Bo chyba parującej tylnej szyby nie da się ogarnąć na tip top.
PS. Był tu kiedyś wątek na forum o wodzie w bagażniku i wszystko było przejrzyście pokazane co i jak, polecam poszukać
Dzięki poszukam.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
Pozdrowienia
Kubersiu

Avatar użytkownika
Kubersiu
Forumowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-12-19, 17:56
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: HOND CRX '91

Re: Duża ilość wilgoci

przez Kubersiu » 2018-01-16, 11:05

Masny napisał(a):Jedyne co mi do głowy przychodzi tak na szybko, zeby ogarnać to jak najmniejszym kosztem i czasem - to chyba spryskanie szyby jakims srodkiem hydrofobowym; tj niewidzialna wycieraczka czy coś. Struktura atomowa takiej powierzchni nie pozwala na 'zaczepienie' sie do niej kropel wody i w konsekwencji szyba powinna zostac sucha...
Ale czy zadziała? Nie wiem : D
Zaraz po świętach spryskałem środkiem duo szyb który produkuje że krople wody nie oska days się tylko natychmiast ściekają. Pewnie o tym piszesz. Średnio to działało od środka. Na zewnątrz duże lepiej. Szyba była bardziej przejrzysta niż zazwyczaj. Nie mam tylnej wycieraczki.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
Pozdrowienia
Kubersiu

Posty: 6   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-29, 00:54