d16z6 problem z uruchomieniem silnika po zgaszeniu

Posty: 4   •   Strona 1 z 1
MYCHON
Forumowicz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2013-02-17, 14:29
Lokalizacja: Eidsnes.

d16z6 problem z uruchomieniem silnika po zgaszeniu

przez MYCHON » 2015-02-27, 00:11

Witam mam następujący problem dzisiaj po dłuższej przerwie odpaliłem moją Solkę z silnikiem D16Z6 odbyło się to bez większego problemu, auto odpalilo od pierwszego razu, lecz Po zgaszeniu i ponowniej próbie odpalenia nic się nie wydażyło , auto nie reagowało na kluczyk , objawy jakie załważyłem to czarna tablica przyżądów , pompa paliwa milczy jak również rozrusznik nie reaguje na klczyk.
Z rzeczy które sprawdziłem to napięcie na aku jest 12,7v , styki masy oczyszczone i przejżane, bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone, stacyjka wstępnie sprawdzona napięcie dochodzi po przekręceniu kluczyka pojawia sie napięcie na pozostałych stykach , co najdziwniejsze to oświetlenie zewnętrzne działa jak i cała elektryka wewnątrz auta na tablicy świecą się kontrolki od swiateł i kierunkowskazów jak i podświetlenie działa. Sprawdziłem wszystkie mi możliwe punkty ,które mogły by być przyczyną tego problemu i nic nie zdziałałem , i szukam dalej. Mam nadzieję że na tym forum znajdą się osoby które mogą mnie nakierować gdzie szukać tego problemu lub same już to przerabiały i pomogą mi. Liczę na Waszą pomoc.

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: d16z6 problem z uruchomieniem silnika po zgaszeniu

przez Vincent » 2015-02-27, 00:25

Sprawdż kable przy altku .

MYCHON
Forumowicz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2013-02-17, 14:29
Lokalizacja: Eidsnes.

Re: d16z6 problem z uruchomieniem silnika po zgaszeniu

przez MYCHON » 2015-02-27, 00:31

Jutro rano kładę się pod auto i sprawdzam.

MYCHON
Forumowicz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2013-02-17, 14:29
Lokalizacja: Eidsnes.

Re: d16z6 problem z uruchomieniem silnika po zgaszeniu

przez MYCHON » 2015-03-02, 19:31

No więc zabrałem się jeszcze raz na spokojnie za skontrolowanie wszystkich punktów na aucie i tak krok po kroku eliminując wszystkie moje podejrzenia dotarłem do przyczyny całego zajścia , po kontroli rozrusznika i zmierzeniu styku plusowego z masą silnika okazało się , że ma niepełne napięcie w granicach 5,7V i waha się one w górę i dół , co jednoznacznie wskazywało mi na słabe połączenie masowe buda silnik , i tak było wystarczyło wykręcić śrubę od kabla masowego na silniku i przeczyścić styk końcówki kabla z punktem masy silnika(co wcześniej już raz robiłem )i napięcie tym razem powróciło na dobre z pełną mocą 12,6V , na tablicy zegarów zaświeciły kontrolki i silnik zastartował ponownie, z czego jestem bardzo zadowolony bo już bałem się poważniejszej awarii a tu tylko problem z masą . I tak dla własnego spokoju przeczyściłem jeszcze raz wszystkie punkty masowe by problem już nie powrócił. Temat uważam za zakończony.

Posty: 4   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-04-19, 07:47