Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

Posty: 7   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

przez Masny » 2016-05-24, 14:46

Siema!
Mam problem z lampami.
A mianowicie, po przekręceniu manetki od świateł:
- "raz", zapalają się postojówki, więc git.
- "dwa" zapalają się postojówki + lampy normalne + jedna długa (z prawej strony) (zapala się DELIKATNIE niebieska lampka od długich na konsoli)
- mignięcie długimi poprzez szybki ruch "do siebie" działa
- Włączając długie "na stałe" w pewnym momencie widać, że się załączają i działają w pełni, jednakże po pełnym przekręceniu manetki gasną i zostają same zwykłe lampy z postojówkami (lampa na konsoli od długich zapala się)
- włączając same długie, bez uprzedniego włączania żadnych innych świateł powoduje to, że nic się nie dzieje. (ale lampka zapala się na konsoli)

Być może jest to spalona instalacja, bo kiedyś pamiętam, ze trochę poleciał mi dymek ze stacyjki (jak włączyłem same postoje) ale jako, szybko ustało, to bez paniki dojechałem do domu i... zapomniałem o tym.
A z drugiej strony, skoro wszystkie lampy działają (tj dostają prąd), a wszystko się kiepści na poziomie tego przełącznika przy kierownicy to może wina tego?
Przyznam szczerze, że zależy mi na tym, bym sam sobie to naprawił i chciałbym, żebyście mi pomogli i powiedzieli, gdzie dokładniej szukać usterki.

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

przez newuser » 2016-05-24, 16:42

Jak na moje to wina manetki/pająka/przełącznika od świateł. Najprościej dokupić sprawny i sprawdzić, koszt niewielki - pasują też z Civica 4 gen. hatchback. Musisz tylko zwracać uwagę żeby poliftowy przełącznik szedł do poliftowego auta, bo przedlifty miały włącznik awaryjnych na górze kierownicy i PODOBNO nie pasują do polifta.
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
dawidcrx2
Forumowicz
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 2007-09-30, 22:05
Lokalizacja: ZGY!

Re: Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

przez dawidcrx2 » 2016-05-24, 19:18

sprawdź masy od swiatel
CRX B18C T

https://www.facebook.com/Dawidcrx2-Garage-418968548231652/

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

przez Masny » 2016-06-06, 17:58

Okazalo sie, ze... byla przepalona zarowka z tylu, ta taka malutka. Wymieniłem ją.


I dlugie zaczely dzialac. Bez sensu?

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

przez newuser » 2016-06-07, 11:11

Masny napisał(a):Okazalo sie, ze... byla przepalona zarowka z tylu, ta taka malutka. Wymieniłem ją.


I dlugie zaczely dzialac. Bez sensu?

Która malutka? Od podświetlenia tablicy rejestracyjnej w zderzaku?
Może to taki stary japoński system informowania o przepalonej żarówce? Wtedy japońce wyprzedzały by Europę o 20 lat :rotfl2:
A może "błąd systemowy"? Tak jak przy przekręconym zapłonie włączymy światła pozycyjne, to wskazówka od paliwa idzie na full do góry.
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Ldogg
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-05-07, 17:35
Lokalizacja: Opole

Re: Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

przez Ldogg » 2016-06-07, 12:11

Miałem tak samo a c4g i czyszczenie mas + wymiana kostek od żarówek h4 uleczylo problem całkowicie.

Wysłane kurierem, nie dojdzie w całości.

Avatar użytkownika
Masny
Forumowicz
 
Posty: 925
Dołączył(a): 2015-01-05, 16:32
Lokalizacja: CTR
Samochód: CRX 91'

Re: Długie schrodingera (działają, ale nie działają)

przez Masny » 2016-06-07, 12:33

Malutka lampka, jakby to wytłumaczyć która to... Jak zapalisz światła to z tyłu zapalają się cztery żarówki - dwie po lewej i po prawej. No i właśnie ta po lewej, ta bliżej blendy mi się przepaliła.

"Tak jak przy przekręconym zapłonie włączymy światła pozycyjne, to wskazówka od paliwa idzie na full do góry."

A o tym to nie wiedziałem. Wiem, że u mojego kuzyna w CRXie jest tak, ze jak zapali światła na postoju albo pobawi się szyberdachem to mu wskazówka od temperatury idzie na max. Ahh ta elektryka. Nie zdziwibym się gdyby to faktycznie było zamierzone z ich strony ;D

Miałem tak samo a c4g i czyszczenie mas + wymiana kostek od żarówek h4 uleczylo problem całkowicie.

Ano, w sobotę się z tym pobawię. Lepiej żeby znowu się nie przydarzyło....

Posty: 7   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Teraz jest 2024-03-28, 14:26