Falowanie obrotów D16z5

Posty: 2   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Falowanie obrotów D16z5

przez ptyk05 » 2015-10-02, 20:27

Siema. Mam problem. Podkusiło mnie wyczyścić silniczek krokowy w D16z5, bo na postoju lekko falowały, ale w zakresie 25-100 rpm i trzymały zbyt nisko - 550 rpm. Próbowałem regulować przepustnicą, ustawiłem na 800-850 rpm i więcej, ale nic to nie zadziałało. Przez chwile trzymało ustawione obroty, a po kilku sekundach spadało znów na te 550 rpm. Więc wyczyściłem krokowca. Żałuję bo zrobiłem to naftą, a nie benzyną ekstrakcyjną. Zaczeły falować jak na filmiku, ale po przejechaniu 10 km przestały. Jeździłem tak jakiś czas i mocne falowanie zniknęło, ale co jakis czas zafalował sobie między 700, a 1100. Oprócz falowania ssanie podniosło się z 1500 rpm do 1900/2100 rpm. Od niedawna mam drugi silniczek krokowy. Postanowiłem go założyć tak kontrolnie. Nie pamietam dokładnie jak to było, ale wydaje mi sie, ze nie falował na ciepłym silniku. I podkusiło mnie wyczyścić ten drugi silniczek krokowy i znów zrobilem to naftą zamiast benzyny ekstrakcyjnej :blee: miałem tylko nitro, a bałem się, że nitro może zaszkodzić na ślimaka, który jest w srodku. Wyczyściłem i znów kuurwaa brutalne falowanie między 700, a 1500 z tym, że teraz nie ustaje nawet po zrobieniu 20 km. Ciągle mocno faluje. Przełożyłem stary silniczek na którym falowanie było duzo mniejsze, ale zaczął falować tak samo mocno jak ten drugi. I teraz jaki nie założe to faluje jak wariat. Odpowietrzam za każdym razem układ wydechowy. Wymieniłem nawet uszczelke pod krokowcem na NÓWKE OEM, reszta przewodów jest nowa, nie ma lewego powietrza. Już mnie chuuuuj jasny strzela. Komp zaczął pokazywać błąd nr. 14. Po odpięciu wtyczki od krokowca silnik chodzi jak należy.
Już mnie chuuuj jasny strzela. Ma ktoś jakiś pomysł? Załączam filmik jak to wygląda.
Myślę czy rozpuszczalnikiem tego silniczka nie wyczyścić jeszcze i spróbować..

https://youtu.be/BnNqvjLpzcU

Czasami przestaje falować i sie zawiesi na 1500/1600 rpm

Avatar użytkownika
ptyk05
Forumowicz
 
Posty: 990
Dołączył(a): 2013-08-01, 15:23
Lokalizacja: Korbielów/Żywiec
Samochód: Honda CRX ED9

Re: Falowanie obrotów D16z5

przez ptyk05 » 2015-10-02, 21:02

Wsiadam przed chwilą do auta i przestało falować. Pewnie wina zapowietrzonego układu chłodzenia była. Pofalowało troche i przestało. Nic już nawet nie ruszam. Zobacze co będzie po dłuższej jeździe :)

Posty: 2   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Teraz jest 2024-04-18, 19:16