Wybija płyn z chłodnicy.

Posty: 14   •   Strona 1 z 1
d4m4in
Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2013-07-03, 18:04
Samochód: ED9

Wybija płyn z chłodnicy.

przez d4m4in » 2015-05-19, 16:17

Witam,
Mam problem z ED9 - tak jak w temacie, wybija płyn chłodniczy. Zaczęło się od tego, że jakiś czas temu stałem w korku i pod domem, po wyłączeniu silnika usłyszałem bulgotanie :( . Okazało się że termostat wyzionął ducha - dolna rura była całkiem zimna, górna gorąca. Wymieniłem termostat, przepłukałem chłodnice, nowy korek, nowy płyn. Wczoraj pojechałem zatankować LPG, na stacji zobaczyłem jeziorko pod samochodem - okolice zbiorniczka mokre. Co dziwne temperatura była bardzo fajna, poniżej połowy. Odpowietrzałem go już z 5 razy, lepiej się chyba nie da. Teraz wygląda to tak - zdejmuje korek od chłodnicy i odpalam furę. Gdy zacznie się nagrzewać, stopniowo i powolutku zaczyna się podnosić poziom wody. Oba kable od chłodnicy ciepłe, wszystko w najlepszym porządku, kable NIE są twarde, czy tam nabrzmiałe, ale po przegazowaniu woda wybija pod ciśnieniem. W wodzie nie widać oleju, w oleju nie widać wody, nie zostawia za sobą chmurki, ale silnik jest zarzygany już od jakiegoś czasu olejem na zewnątrz. To uszczelka? Z wszystkich objawów jakie znalazłem na necie teraz spełnia się tylko wybijanie płynu chłodniczego. Co robić? Można jakoś domowym sposobem jednoznacznie stwierdzić czy to upg?

Avatar użytkownika
Maniek93
Forumowicz
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 2013-03-29, 16:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez Maniek93 » 2015-05-19, 17:20

można sprawdzić zawartość dwutlenku węgla w płynie chłodzącym ;)

Avatar użytkownika
Mibars
Forumowicz
 
Posty: 1780
Dołączył(a): 2006-09-05, 21:41
Lokalizacja: Nadarzyn
Samochód: AP1 + GGA

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez Mibars » 2015-05-19, 18:18

Gdy zacznie się nagrzewać, stopniowo i powolutku zaczyna się podnosić poziom wody.
To jest normalne, płyn się rozszerza
kable NIE są twarde, czy tam nabrzmiałe
Trudno by były, jak układ jest otwarty :) Zatkaj korek i sprawdź, czy robią się twarde chwile po odpaleniu nim się jeszcze zagrzeją. Twarde mają być jak jest już ciepły.
po wyłączeniu silnika usłyszałem bulgotanie
A wskaźnik nie pokazywał wysokiej temperatury?
Wczoraj pojechałem zatankować LPG, na stacji zobaczyłem jeziorko pod samochodem - okolice zbiorniczka mokre.
Brzmi jak zagotowanie silnika i płyn wybijający korkiem do zbiorniczka

A jak się miewa pompa wody? Może już nie ma czym kręcić i ledwo pompuje?

Jeszcze jedna rzecz mnie naszła, mówisz, że masz wodę przy zbiorniczku - A jak się miewa ta rurka co idzie do zbiorniczka od chłodnicy, wliczając w to rurkę w samym zbiorniczku? Jeśli jest gdzieś nieszczelna, to będzie się napełniać powietrzem i nie będzie zasysać płynu z powrotem do układu jak silnik stygnie. Podobny objaw miałem jak miałem nieszczelną chłodnicę - Ciśnienie uciekało sobie jakąś dziurką, kapiąc zresztą na ziemie, a jak stygł to brakło podciśnienia by wciągnąć płyn z powrotem do chłodnicy, bo się powietrze uzupełniało przez dziurkę.

d4m4in
Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2013-07-03, 18:04
Samochód: ED9

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez d4m4in » 2015-05-19, 18:57

Także przy zamkniętym układzie kable nie są tak krytycznie twarde - można je normalnie ścisnąć ręką, a napisałem to, bo wyczytałem że twarde kable to oznaka uwalonej upg. Co do tej temperatury - moja wtopa, dopiero słysząc bulgotanie spojrzałem na temperaturę i było coś koło 3/4, może delikatnie więcej, na pewno pod czerwoną. O co dokładnie chodzi Ci z tą pompą wody? Też właśnie się zastanawiam czy to nie przypadkiem ona, no ale jakoś chyba mieli tą wodę. Co do rurki - była po prostu wsunięta na tą rurkę od chłodnicy, dosyć ciasno, mogę to czymś ścisnąć i zobaczyć. Jak czyściłem chłodnice, to przepłukałem też rurkę i wydawała się być ok.

Avatar użytkownika
bar_oo
Forumowicz
 
Posty: 3727
Dołączył(a): 2006-11-13, 00:29
Lokalizacja: ZABRZE
Samochód: CRX EE8 B16A1

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez bar_oo » 2015-05-19, 20:28

jesteś pewny działania termostatu ???
...B16A1 zamknięte w EE8... FOG LIGHTS+GATHERS 1.8 DIN+WIND DEFLECTORS+MAP LIGHT+ARMREST+MUD FLAPS+REMUS+PERSONAL BOX+MIRROR'S COVERS+HEADLIGHT WASHER+BUMPER POLE

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez atom1 » 2015-05-19, 21:46

mozesz jeszcze odpiac parownik od obiegu wody i jezdzic na benie, jest szansa ze gazolina przez bembrany leci do ukladu i wybija
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

d4m4in
Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2013-07-03, 18:04
Samochód: ED9

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez d4m4in » 2015-05-20, 00:14

Jeździłem teraz z pustym zbiornikiem od gazu i na benzynce, także to raczej nie to. Termostat działa, otwiera się po nagrzaniu, górny i dolny wąż gorący.

d4m4in
Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2013-07-03, 18:04
Samochód: ED9

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez d4m4in » 2015-05-20, 15:37

Hmm, czy nieszczelna chłodnica może powodowac wybijanie plynu? Przed chwila mialem krotka przejazdzke, temperatura byla nazwet nieco nizsza niz zwykle tj. mniej niz pol, ale zbiorniczek wyrownawczy prawie pelny, na dotyk wszystko gorace i wlasnie zauwazylem buchajaca pare z dolu chlodnicy i delikatnie rozlana wode w jej dolnej czesci. Jeszcze potem, jak wszystko ostygnie sprobuje go jeszcze raz rozgrzac i zobacze czy chlodnica bedzie mokra.

Avatar użytkownika
Mibars
Forumowicz
 
Posty: 1780
Dołączył(a): 2006-09-05, 21:41
Lokalizacja: Nadarzyn
Samochód: AP1 + GGA

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez Mibars » 2015-05-20, 21:26

, temperatura byla nazwet nieco nizsza niz zwykle tj. mniej niz pol


To ile u ciebie jest "normalnie"? W CRX wskaźnik działa tak, że rośnie do tak ok. 2/5 wskazania, potem zakres normalnej pracy jest nieruchomo w tej pozycji i potem dopiero dość gwałtownie rośnie dalej. Jeśli podczas pracy masz jakiekolwiek inne wskazanie, niż nieruchome ok. 2/5 to wiedz, że coś jest nie tak :)

d4m4in
Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2013-07-03, 18:04
Samochód: ED9

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez d4m4in » 2015-05-20, 21:36

To znaczy zawsze mialem odrobinke mniej niz pol, na pewno wiecej niz 2/5, za to dzisiaj bylo wlasnie 2/5 - czyzby wymiana termostatu pomogla? ;) Powracajac do pytania - nieszczelna chlodnica moze powodowac wzrosty temperatury i wybijanie chlodziwa?

vit
 

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez vit » 2015-05-21, 12:54

Tak nieszczelna chłodnica będzie powodować nadmierne wybijanie płynu gdyż układ będzie sie coraz bardziej zapowietrzał a temp rosnąć

d4m4in
Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2013-07-03, 18:04
Samochód: ED9

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez d4m4in » 2015-09-24, 14:52

No i po kilku miesiącach problem powrócił. Samochód normalnie śmigał przez cały ten czas, nic już nie wybijało, natomiast przedwczoraj znowu, ta sama stacja, ta sama rzeczka płynu pod samochodem przy normalnej temperaturze. Poczekałem aż ostygnie i szybciutko pod dom, akurat nie miałem daleko. Pod domem temperatura już może delikatnie wyżej niż zwykle, lecz ciągle poniżej połowy, natomiast ze zbiorniczka już parowało pod ciśnieniem. Wczoraj z rana, na zimnym silniku okazało się że weszło prawie 2,5l płynu, więc nieźle. Co dziwne w oleju nic nie widać, też go nie przybywa, korek od oleju czysty, to samo bagnet. Układ odpowietrzony, obie rury gorące, ale jakoś dalej strach tym wyjeżdżać. Co oprócz UPG może być tego przyczyną? I jeszcze jedno pytanie - może ktoś próbował i oceni - jakiej jakości są te zestawy uszczelek z IC? http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/4226/202020000/

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez newuser » 2015-09-25, 09:03

Mibars proponował sprawdzić pompę wody i ja też bym do tego zerknął - ktoś tu kiedyś (nie wiem czy nie atom) pokazywał fotki pompy, która chyba była niewymieniana od nowości - wykałaczkami byś więcej wody obrócił ;) Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. No i zmierz jeszcze ten płyn chłodniczy czy nie poszła UPG- ze 20 zł to by kosztowało :blee:
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
qba_21
Forumowicz
 
Posty: 1786
Dołączył(a): 2007-02-17, 21:09
Lokalizacja: Ołobok/Świebodzin
Samochód: CRXEE8

Re: Wybija płyn z chłodnicy.

przez qba_21 » 2015-10-19, 10:50

sprawdź szczelność układu. chłodnica, przewody, zbiorniczek wyrównawczy.
masz w zbiorniczku wężyk włożony do środka??
Najpiękniejszy widok dla oka.......... piękna kobieta w CRXie...... a jaka kobieta w CRXie nie jest piękna:D

Posty: 14   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości

Teraz jest 2024-04-26, 01:58