CRX Page - Civic Renaissance model X
Honda CRX

silnik i osprzęt - Jak wyciagnac silnik..??

przem - 2008-10-14, 22:26
Temat postu: Jak wyciagnac silnik..??
witam :)

jestem na etapie rematu silnika w moim ed... (d16a9)

dzisiaj chcialem wyciagnac silnik ... glowicy juz dawno niema kolektory wszystkie wyciagniete i tylko zostal blok ze skrzynia... silnik jest mocowany na 4lapach... ale nie z tym mam problem a mianowicie...

jak wyczepic przeguby ze skrzyni?? czy trzeba zdejmowac piaste z kol...?? pomozcie mi prosze... jak by ktos mogl opisac co jak pokolei...

beda pomogi za cenne info :P :razz:

pozdro

badam - 2008-10-14, 22:37

spuszczasz olej ze skrzyni.

rozpinasz dolne sworznie zwrotnicy i ciagniesz za zwrotnice wyswuajac przegub ze skrzyni. znaczy tu luzujesz a rownoczesnie podwazasz te kielichy w wewntrznych bo inaczej wyrwiesz je z guma.

przem - 2008-10-14, 22:49

hehe silnik nie ma juz zadnego plynu w sobie :PPP

jutro zrobie tak jak mowisz i dam znac czy sie udalo :)

dzieki pozdro

Marian - 2008-10-14, 22:54

od kręć przeguby wybij dolne sworznie(jak wybijeszto sworznie całą piaste od chylisz i wyjdzie przegub i z piasty i ze skrzyni ) spość oliwe ze skrzyni ściąg opaski od gum. jak cos to wał śmiało a pomoge :rotfl:
elmer - 2008-10-14, 23:43

Zeby wyciagnac silnik czyli praktycznie jego dol, bo pisales ze glowica juz sciagnieta z osprzetem, to aodkrecasz jedna lape ktora jest przy pasku rozrzadu, podbudowujesz od sponu silnik zeby nie wisial na pozostalych trzech poduszkach. Potem odkrecasz silnik, czyli blok od skrzyni biegów, bedzie tam ok 5 srub na około. Nastepnie wolasz dwoch kolegow i jednym zdecydowanym zsuwaniem sciagancie blok z walka skrzyni biegów, jednoczesnie mocno trzymac blok zeby nie polecial na podloge.

I tyle mamy silnik obok auta. nie trzeba odkreac skrzyni, sposzczac jej oleju, odczepiac pol osi, etc etc. Tylko wszystko do okoła bloku podkrecac.
Ja tak zrobiłem w D16Z5, pewnie u Ciebie bedzie podobnie.

rafisz - 2008-10-14, 23:47

ja wole targac silnik ze skrzynia... o wiele wygodniej, szczegolnie przy pozniejszym montazu
elmer - 2008-10-14, 23:48

rafisz, a mi bylo wygodniej i lżej sam, silnik wyciagnac i wlozyc. Widać kwestia gustu :-) .
APOL - 2008-10-15, 12:34

silnik można wyciągnąć w 1,5h reazem ze skrzynią, nie dekompletując głowicy
jak całość leży na stole to plecy nie bolą, łatwiej odkręcać wszystko po koleji i ściągnąć wiązkę

przem - 2008-10-17, 11:42

no i serce na wierzchu :) pobowalem odczepic blok od skrzyni ale za cholere niedalo rady rozczepic... oplotlem silnik pasami w calosci i metoda podnoszenia samochodu spuszczamnia go w dol silnik zawisl na pasie :) dzieki wszystkim za pomoc :)

zdjecie podgladowe